Inside-T

TUTVU TEISTE ERASMUS + PROJEKTIDEGA

EUROPETOUR

Kultuuriväärtused on peamisedpõhjused, miks turistid Euroopat külastavad. Alates muuseumidest, kirikute või festivalideni: nautida, uurida, õppida ja kogeda on palju.

Euroopa moodustavad enamuses maapiirkonnad (umbes 80% pindalast), seal hulgas  umbes 4500 väikelinna ja vähem kui 20 000 elanikuga küla. Enamikus neis külades on kultuuriliselt olulisi monumente, nagu ajaloolised majad, elavad traditsioonid ja erinevad kultuurilised vaatamisväärsused.

Kõikjal maapiirkondades leidub kultuuri arengu jälgi – iidsetest aegadest kuni tänapäevani. Euroopa kultuur ei piirdu ainult linnapiirkondadega, pigem vastupidi. Ainulaadsed kultuurielamused on ka maaelu osa. See muudab Euroopa kultuuri ainulaadseks kogu maailmas!

Projekti EUROPETOUR eesmärk on parandada kultuuriturismi piirkondade turismiasjaliste kutseoskuseid ja kvalifikatsiooni. Projekt koolitab turismiajalisi atraktiivsete pakkumiste loomisel ja sotsiaalmeedia turunduse oskuste tõstmisel. Projekt on suunatud loomemajandusele, kõigi asjakohaste sidusrühmade kaasamisele ning majandusliku potentsiaali kasutamisele jätkusuutlikeks ärivõimalusteks kogu Euroopas.

CAST

CAST projekt on suunatud eeskätt tarkade ja vastutustundlikke turismitehnoloogiate kasutamisele kogukondade heaolu parandamiseks, loodus- ja kultuurikeskkonna kaitse toetamiseks, toodete kvaliteeti ja turistide rahulolu tunnustamiseks, kohanemisvõimelise juhtimise ja seire rakendamiseks, järgides ressursside säästva kasutamise aluspõhimõtteid.

CAST usub, et turismile suunatud uute idufirmade ja väikeettevõtete põlvkonnas on jätkusuutlikkus loomulik osa ettevõtluse DNAst.

CAST juhindub ÜRO määratletud 17 säästva arengu eesmärgi põhimõttest. Lisaks turismi idufirmade ja väikeettevõtete uue põlvkonna kasvu toetamisele püüavad partnerid välja töötada jätkusuutlikkuse valdkonna parimad praktikad ning julgustada projekti kestel välja töötatud tööriistade kasutusele võtmist.

CASTi eesmärk on pakkuda inkubatsiooni- ja kiirendustoetust jätkusuutliku turismi idufirmadele kasvamiseks ja laiendamiseks, aidates neil luua uusi tooteid, teenuseid ja ärimudeleid, hõlbustada juurdepääsu rahastamisele ja uutele turgudele, aidates neil samal ajal luua ka uusi oskusi ja säilenõtkust.

This project [2019-1-PT01-KA202-061451] has been funded with support from the European Commission.
This publication [communication] reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.